Anasayfa / Özellikler / Gelir & Gider Yönetimi

Gelir & Gider Yönetimi

Cari Online Ön Muhasebe Programı ile gelir / gider takip özelliği ile işletmelerinizdeki nakit para hareketlerini işletme giderlerini, çalışan personel harcamalarını, kasa ve banka gibi dahili para hareketlerini pratik ve kolayca takip ederek süreçleri yönetebilirsiniz.

  • Gider, işletmelerin faaliyetlerinde kullandıkları varlıkları elde edebilmek için katlanmak zorunda oldukları unsurlara gider, bu unsurların izlendiği hesaplara da gider hesapları denir. Örneğin, işçilere ödenen ücretler, telefon, elektrik gibi giderler, faiz giderleri, komisyon giderleri. Harcamaların geneline gider (masraf/harcama) denir.

  • Gelir, işletmenin mal, ürün satışlarından veya yaptığı hizmetlerden dolayı elde edilen değerlere gelir (hasilat/kazanç) denir.

Gelir / Gider Yönetiminde Merak Edilen Hususlar

Gelir/gider takibi nasıl yapılır?

Düzenli bir işletmeyi yönetebilmenin ilk önceliği gerçekleşen alış, satış işlemlerinin kayıt altına alınmasıdır. Alış yaptığınız ürün/mamül ya da hizmetin, satış yaptığınız ürün/ mamül ve hizmetler için kesilen faturaların kayıt altına aldıktan sonra bu işlemler için gerçekleşecek tahsilatlar ve ödemelerin takibiyle müşteri/tedarikçilerle olan ticari ilişkiler yönetilmiş olunur. Böylece işletmeniz için sağlıklı gelir/gider takibi gerçekleştirilmiş olunur.

Neden gelir/gider takibi yapılmalı?

İşletmelerin sürekliliğinin devamı için aşırı önem arz eden gelir/gider yönetimi doğru finansmanın takibi ve yönetiminin gerekliliğidir. Ticari faaliyetlerde alış/satış işlemlerinin sonrasında takip edeceğiniz tahsilat ve yapacağınız ödemelerin düzenli olarak takibine göre işletmelerinizin finansal sürekliliğini sağlamış olursunuz.

Sistem Entegrasyonları

Sistem geliştirici arkadaşlarımız, 4 seneyi aşkın olarak kullanıcılarımızın hayatlarını kolaylaştıracak entegrasyonlar üzerinde geliştirmelerine devam ediyor.